O nás

o-nas-02 

Krásný den vám přeji! Jmenuji se Lukáš a rád bych vám trochu představil sebe, bistro, jeho koncept a naše logo.

Narodil jsem se v Uherském Hradišti, přesně před 29 lety a žiji zde doteď. Dětství ani dospívání jsem neměl zrovna nejjednodušší. Dnes to už nevidím, tak černě. Byly časy, kdy jsem škudlil každou korunu anebo odcházel z domu vstříc novému životu, jen s dvěma taškami v ruce, prošel jsem si několika druhy práce, vyzkoušel několik sportů, které by mě dnes dobře uživili, ale mladická nerozvážnost mě zavanula úplně jiným směrem i díky tomu jsem však nabral hodně zkušeností a ty, jak říkám jsou důležité a hlavně nepřenosné. Přesto a právě proto, jsem přestal pít, kouřit, obklopovat se lidmi, kteří mi ubírali energii a začal žít život podle svých představ.

 

 

Čas a tyto zkušenosti mě naučili, že za mě nikdo nic neudělá a že vše co chci, musím zvládnout sám. A tak je tomu doteď, proto jsem i nyní svým jediným zaměstnancem a dbám na to, aby vše bylo k vaší spokojenosti, kladu důraz na vstřícný přístup. Vždy vše rád vysvětlím a pomůžu vám s výběrem jak sladkostí, tak našich jídel.

Své sny jsem si začal plnit hned po střední škole, už od malička jsem miloval dvě věci. První byli malí plastoví vojáčci a vše co se týkalo válečné historie a zbraní, velkou úlohu v tom jistě hrálo i to, že téměř všichni muži z rodiny vykonávali profese u státních složek a já se nakonec stal vojákem. Má druhá nejoblíbenější věc byla jídlo!

Tyhle dvě věci na první pohled moc skloubit nejdou, proto jsem se po splnění závazku rozhodl v armádě skončit, abych si mohl splnit svou další metu a to je právě restaurace „Mary’Lu“

o-nas-01

„S dospělostí zjistíte, že máte dvě ruce.
Jednu, abyste pomáhali sobě, druhou abyste pomohli světu."
Audrey Hepburn

A tak se začátkem roku 2019 začal psát tenhle příběh. Měl a doteď mám jasnou vizi toho co chci vytvořit. Nechtěl jsem jen otevřít restauraci. Chtěl jsem vytvořit místo bez předsudků, místo, kam se budou lidé rádi vracet a kde se budou cítit dobře, místo plné zábavy a dobrého jídla, které ocení nejen milovníci slaného, ale potěší i mlsné jazýčky. Jsem detailista a chci, aby vše mělo nějaký význam a smysl, s touto myšlenkou jsme i vytvářeli naše logo. Rád bych vám ho představil podrobněji, protože je za ním možná víc, než si myslíte nebo by se na první pohled mohlo zdát.

 

Tvoří ho ozubené kolečko, které znamená oblíbený industriální styl, ve stejném duchu mám zařízeno i bydlení, chci se tam cítit jako doma a bude mi ctí, pokud se tam tak budete cítit i vy. O to přece jde! Cítit se dobře. V logu dominuje zelená barva, ta ve mně vždy budí dojem něčeho nového, vidím v ní jaro, nové začátky. Mimo jiné je to barva jistoty, spokojenosti a rovnováhy a měla by nás uklidnit a uvolnit. A to je přece v kombinaci s dobrým jídlem naprosto dokonalé.

Dalším prvkem loga je nápis „Food Lovers“, je to možná trochu univerzální pojem, ale protože věřím, že jídlo spojuje lidi, výstižnější název proto co od naší značky očekáváme, snad ani neexistuje. Celému logu dominuje naše oblíbená pop-artová dáma, která má překvapivě dvě ruce. Když se na ně více soustředíte, zjistíte že to, ale nejsou ruce ledajaké. Pravá salutující ruka je mužská a patří mně. A proč salutuje? Díky armádě, kde jsem působil, jsem o sobě zjistil spoustu věcí, zjistil jsem, jak dalece můžu překročit své hranice, jak se dostat na dno, jak zhubnout 50 kg a začít překonávat ve sportovních aktivitách ty nejlepší a jak pomalu, ale jistě vystoupat na vrchol. A proto jsem nyní tam kde jsem. Levá ruka je dámská a patří mé přítelkyni, která mi s realizací a přípravami pomáhala. V ruce drží naběračku. Je to předzvěst toho, co u nás můžete najít. A tím je „všechno“! Nejsme zaměření na konkrétní druh jídla nebo styl vaření. Neustále vymýšlíme nová jídla, nová spojení a kombinace chutí, dbáme na originalitu a netradičnost. Všechna jídla, která u nás najdete si vymýšlíme sami anebo původní recepty přetváříme do naší podoby.

No a na závěr se dostáváme k názvu „Mary’Lu“. Je to takový můj důkaz lásky k přítelkyni. Jak už možná mnozí z vás tuší, jde o spojení dvou jmen. První část patří jí , Marii , proto „Mary“, druhá část patří mně, proto „Lu“ jako Lukáš. Chci, aby každá značka, kterou vytvořím nesla název nebo jméno osob, které mi jsou nejbližší a v mém životě důležité. Proto logo „Mary’Lu“ vyjadřuje mou přítelkyni a mě, prostě nás.

Mary’Lu není jen o jídle a sladkostech, ale rádi se také věnujeme pomoci ostatním. Po dlouhém přemýšlení „jak pomáhat“ jsme přišli s vlastním nápadem. Nechali jsme si místní šicí chráněnou dílnou, ušít naše „medvídky pomoci“. Tito medvídci jsou baleni do papírových krabiček s průhledným víkem a zakoupíte je u nás v restauraci. Můžou posloužit jako hezký dárek nebo dekorace, jak už pro děti, tak pro dospělé. Zároveň jeho koupí přispějete na dobrou věc. Snažíme se i nadále vytvářet symboly a způsoby, kterými budeme moci dál pomáhat, snad i ve větší míře než doteď. Máte se na co těšit!

„Nemůžeme pomoci všem, ale každý může pomoci někomu."
Ronald Reagan

Věřím, že pokud se věci dělají od srdce s úctou a respektem, dokážou zaujmout a potěšit spoustu lidí. Rád bych poděkoval svým nejbližším, mamince, sestře, přítelkyni a dceři za to, že jsem dnes tam, kde jsem.

 

Jak by řekl Elon Musk:


„Nejsem tam, kde chci být, ale jsem hrdý na to, že už nejsem tam, kde jsem býval.

 

Velké díky patří samozřejmě i našim zákazníkům, bez nich by to nefungovalo a nebyla by motivace se neustále zlepšovat a tvořit. Děkuji!

Tak se u nás zastavte!
Těšíme se na vás!

 
Zpět do obchodu